Sesje noworodkowe i dziecięce Kraków

Sesje noworodkowe wykonywane są pomiędzy 5 a 14 dniem życia maluszka. W swoich stylizacjach używam stonowanych, przyjemnych dla oka, naturalnych kolorów i materiałów, podkreślając piękno każdego z moich maleńkich modeli. Wykonując sesje noworodkowe nie liczę upływającego czasu, podążam za potrzebami malucha i kieruję się jego dobrym samopoczuciem i przede wszystkim bezpieczeństwem. Efektem sesji są piękne, naturalne kadry samego dzieciaczka jak również wspólne ujęcia w objęciach obojga rodziców.

Gdzie wykonywane są sesje dziecięce i noworodkowe?

Sesje noworodkowe wykonuję w studio w centrum Wieliczki. Studio jest miejscem przytulnym, przystosowanym specjalnie na potrzeby Wasze i maleństwa. Wyposażone jest również w infrastrukturę, która pozwala mi w profesjonalny i płynny sposób wykonać piękne ujęcia dzieciaczka oraz rodziców.

Dlaczego czas między 5 a 14 dniem życia maluszka na wykonanie sesji noworodkowej jest taki ważny?

Aby sesja noworodkowa miała komfortowy dla Was i przede wszystkim dla malucha przebieg – ważne, aby zrobić ją najlepiej do 14 dnia życia. Noworodki dużo śpią w tym okresie i dużo łatwiej ułożyć je podczas wykonywania zdjęć w wygodne i co najważniejsze pięknie wyglądające pozycje. Noworodki są plastyczne i pamiętają jeszcze ułożenie w łonie mamy, co daje im łatwość w odpowiednim podkurczeniu maleńkich nóżek. Częste dolegliwości np. brzuszkowe, które pojawiają się u noworodków, ujawniają się po 2, 3 tygodniu życia – wykonanie tej sesji przed tym trudniejszym okresem bardzo ułatwia jej realizację.

 Sesja noworodkowa - najważniejsze jest bezpieczeństwo waszego maleństwa podczas sesji.

W sesjach noworodkowych kieruję się przede wszystkim komfortem waszego maleństwa i jego bezpieczeństwem. Zaczynam od temperatury studia, która w czasie realizacji sesji noworodkowych jest zawsze nieco wyższa niż na co dzień. Lubię naturalne kadry, gdy dzidziuś leży nago w waszych ramionach lub przygotowanych stylizacjach, a do tego studio musi być nagrzane, aby maleństwu było cieplutko. Wszystkie stylizacje są dobrane tak, aby dzieciaczek leżał wygodnie i miał bezpieczne podparcie dla głowy i całego ciałka. Podczas realizacji sesji noworodkowych mam zawsze gotowy cały jej scenariusz przed waszym pojawieniem się w studio, jednak nie każdy noworodek podąża w pozycjonowaniu za tym scenariuszem. Przy przygotowaniu go do danej stylizacji obserwuje zawsze czy maluch w danej pozycji czuje się wygodnie.  Jeżeli dzieciaczek daje mi jednoznaczne sygnały że nie podoba mu się dana poza, rezygnuję z niej na rzecz innej, dla niego wygodnej, tak aby zadbać w 100% o jego zdrowie i dobre samopoczucie podczas sesji.

Ile trwa sesja noworodkowa?

Sesje noworodkowe z racji dbania o komfort dzieciaczka trwają minimum od 3 godzin do… i tu nigdy nie jesteśmy w stanie określić górnej granicy. Rytm sesji zawsze wyznacza noworodek więc trudno trzymać się sztywnych ram czasowych. Zawszę pracuję tak, aby zapewnić maluchowi maksymalny komfort i podążam wyznaczonym przez niego rytmem. Jeżeli widzę że wasze maleństwo jest niespokojne i głodne, robię wtedy przerwę i daje jemu i mamie tyle czasu ile potrzebują, aby maluch znów był szczęśliwy i gotowy do dalszej współpracy.

Sesje dziecięce Kraków - Detal ma znaczenie!

Podczas wykonywanych przez mnie sesji noworodkowych najważniejsze są detale, na które pozornie nie zwraca się w pierwszym momencie uwagi, a które odgrywają kluczową rolę w efekcie końcowym sesji. W pozycjonowaniu noworodków bardzo istotne jest odpowiednie ułożenie nóżek, rączek, ale również paluszków, nie wspominając o odpowiednim zawiązaniu czapeczki, czy też estetycznym dobraniu stylizacji maleństwa. Cierpliwie koryguję te drobnostki, po to, aby oddać wam piękną pamiątkę z tego magicznego wspólnie spędzonego czasu.

Stylizacje, ubranka i rekwizyty podczas sesji noworodkowej

Jeżeli jesteś na mojej stronie na pewno zapoznałeś  się z przykładowymi stylizacjami , które wykorzystuję do realizacji sesji noworodkowych. Na sesję przyjeżdżacie do mnie w ubrankach codziennych i oprócz swojego kocyka, w którym maluszek chętnie utula się w ramionach mamy, nie potrzebujecie nic więcej. Wszystkie ubranka, akcesoria, rekwizyty i tła zapewniam dla Was w studio podczas sesji. Stylizacje noworodkowe  są moimi autorskimi i dobieram je osobiście tak, aby zapewnić jak najwyższy poziom estetyczny wykonywanych zdjęć. Możecie z odpowiednim wyprzedzeniem przekazać mi swoje ewentualne sugestie, przykładowe inspiracje z mojego portfolio oraz kolorystykę którą lubicie – uwzględnię je podczas tworzenia scenariusza sesji Waszego maleństwa. Po więcej inspiracji zapraszam na mój profil FB i Instagram.