Sesje dziecięce i rodzinne Kraków

Sesje rodzinne pozwalają na zatrzymanie w kadrze tych pięknych i ulotnych chwil, na niemal każdym etapie waszego życia rodzinnego.  Sesje rodzinne realizuję zarówno w studio, w plenerze, jak również wszędzie tam gdzie lubicie spędzać czas i czujecie się dobrze. Zaproście mnie do swojego rodzinnego świata, a efektem naszych wspólnie spędzonych chwil będą piękne zdjęcia, które zostaną z Wami już na zawsze!

Jaki wiek dziecka do sesji?

Sesje dziecięce wykonywane są na przeróżnych etapach życia. Okazji do sesji z udziałem dzieci i oczywiście Waszym jest nieskończenie wiele. Do pierwszego roku życia są to sesje niemowlęce, ale tutaj najlepiej poczekać na moment kiedy dziecko leży na brzuszku i mocno trzyma główkę. Umiejętność siedzenia u dzieciaczka poszerza nam znacznie spektrum możliwości w zaplanowaniu kadrów. Bardzo dobrą okazją do uczczenia pierwszych urodzin malucha jest sesja roczkowa, podczas której dzieciaki próbują często już wstawać, albo wręcz dokonują aktu ucieczki z planu zdjęciowego.

Kolejne etapy i lata życia maluchów to najczęściej lata buntownicze i modele stają się eufemistycznie mówiąc bardziej wymagający, jednak pamiątka z tego okresu pozostaje nieoceniona i nasze wspólne „wysiłki” na sesji zawsze zostają zwieńczone sukcesem w postaci niezwykle rozkosznych dziecięcych kadrów.

Od lat 6ciu sytuacja stopniowo się poprawia a okazji na wspólne rodzinne sesję oczywiście nie brakuje. Rok rocznie wspólnie z Wami wprowadzam się w świąteczny, zimowy nastrój, razem witamy wiosnę, a potem rozkoszujemy się wspólnymi letnimi plenerami.

Podczas sesji dziecięcych w roli głównej występują oczywiście dzieci, ale rodzice czyli Wy również odgrywacie kluczową rolę i nigdy nie kończę zdjęć nie mając pewności że będziecie mieć wspólną pamiątkę do rodzinnego albumu.

Gdzie realizowane są sesje dziecięce i rodzinne?

W zależności od pory roku i panującej aury, sesje dziecięce i rodzinne wykonuję zarówno w studio jak i w plenerze. Na plener wybieram spokojne, kameralne i urokliwe miejsca na łonie natury, gdzie podczas przyjemnego, wspólnego spaceru podążam za dziećmi i Wami swoim szklanym okiem. Studio jest oczywiście świetną alternatywą dla braku pogody, ale realizuję je również wtedy, gdy zależy nam na uzyskaniu odpowiedniego klimatu dzięki wykorzystaniu światła studyjnego.

Ile trwa sesja dziecięca i rodzinna?

Sesje dziecięce i rodzinne z reguły nie trwają dłużej niż dwie godziny. Czas ten jest ograniczony,  ze względu na to że nasi mali modele nie pracują jeszcze w pełnym wymiarze godzin i ciągłe bycie w centrum zainteresowania, jak to bywa u małych gwiazd nieco ich męczy. Na początku sesji dzieci są bardzo zainteresowane nową sytuacją i pięknie współpracują, dlatego zawsze staram się maksymalnie wykorzystać ten ich młodzieńczy entuzjazm. Rodzice pomyślcie wcześniej nad jakąś formą motywacyjną dla naszych małych modeli, dla nich argument pięknej pamiątki na pewno będzie ważny, ale dopiero za kilka lat :)

Jaki ubiór na sesję?

Stylizację na sesję dobieramy tak, aby strój był jak najbardziej jednolity pod względem kolorystycznym. Nie przesadzajmy ze zbytnią elegancją – tak naprawdę najbardziej autentyczne i wdzięczne w odbiorze są zwykłe T-shirty i jeansy w zbliżonych kolorach. Dla dzieci najlepiej wybrać coś wygodnego, zwłaszcza gdy sesja odbywa się w plenerze. Dla młodszych dzieci przygotowuję tematycznie na każdą okazję jakieś drobne dodatki, które dopełniają całość stylizacji.

Jak przygotować się do sesji dziecięcej i rodzinnej?

Sesje dziecięce najchętniej wykonuję do południa, kiedy dzieci są jeszcze pełne dobrego humoru i pozytywnej energii. Bardzo ważny jest dobry sen przed sesją i to tak naprawdę podstawowe przygotowanie małych modeli. Wy też zabierzecie ze sobą pozytywne nastawienie i dobrą energię – dzieci są dobrymi detektorami waszych emocji i jeżeli zobaczą że Wy dobrze się bawicie w roli modeli i podchodzicie do naszego spotkania pełni entuzjazmu to gwarantuje że sesja wyjdzie pięknie!