Sesje ciążowe i kobiece Kraków

Sesje ciążowe  pozwalają mi uchwycić ten piękny moment, który w życiu przyszłej mamy jest okresem magicznym, bardzo emocjonalnym i szybko przemijającym... Podczas stylizacji do sesji ciążowych zawsze kieruję się zasadą "mniej znaczy więcej"! Stawiam na minimalizm, naturalne piękno i grę światła które w  prosty i nienachalny sposób podkreślają to co na zdjęciach najważniejsze.

Kiedy umówić się na sesję ciążową?

Sesje ciążowe najlepiej realizuje się, gdy brzuszek przyszłej mamy jest już ładnie i widocznie zaokrąglony. Jest to oczywiście sprawa indywidualna, uzależniona od wielu czynników, jednak najczęściej jest to okres pomiędzy 28 a 34 tygodniem ciąży. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo a Ty czujesz się dobrze to zapraszam Cię nawet w ostatnich tygodniach tego magicznego okresu. To Ty tu jesteś najważniejsza i istotne jest to żebyś czuła się komfortowo, aby uwiecznić tą wyjątkową stronę własnej kobiecości.

Gdzie realizowane są sesje ciążowe?

O ile sesje noworodkowe zawsze wykonuję w studio, o tyle sesje ciążowe realizowane są w zależności od Waszych preferencji w studio lub w plenerze. W ciążowych sesjach studyjnych dużą rolę odgrywa stylizacja światłem, która buduje odpowiedni klimat sesji. W studio bazuję na materiałach, minimalizmie i odpowiednią architekturą oświetlenia wydobywam piękno kształtu ciążowego brzuszka oraz całej sylwetki przyszłej mamy. Sesje studyjne pozwalają na dużą dozę swobody i intymności, na którą decydujecie się w obliczu zacisznego, kameralnego pomieszczenia studyjnego.

Sesje w plenerze, gdzie nie ograniczają nas cztery ściany, pozwalają nam na tworzenie dużej różnorodności kadrów. Jeżeli chcesz wziąć udział w sesji z partnerem lub kimś bliskim sercu to zawsze gorąco polecam do tego plener. Sesje plenerowe wykonuję w otoczeniu pięknych okoliczności przyrody i wykorzystuję spokojne miejsca które znajdują się w Krakowie lub jego bliskim sąsiedztwie.

Ile trwa sesja ciążowa?

Sesja ciążowa trwa około dwóch godzin. Do tego czasu nie wliczany jest oczywiście ten potrzebny na wykonanie make-upu, co zwykle zajmuje dodatkową godzinę. W dniu sesji zarezerwujcie sobie kilka godzin na ten cel, aby spokojnie dotrzeć na miejsce zdjęć i przygotować się do nich. Podczas realizacji sesji nie liczę upływającego czasu, gdyż najważniejsze jest dla mnie zrealizowanie kadrów z których obie będziemy zadowolone, a Ty będziesz miała czas żeby w razie potrzeby usiąść, napić się herbaty i po prostu odpocząć.

Jak przygotować się do sesji ciążowej?

Dobry sen i wypoczynek przed sesją ciążową– to chyba podstawowe i najważniejsze przygotowanie. Ważne jest również pozytywne nastawienie i otwartość, dzięki której będę mogła przeprowadzić Cię przez tą sesję tak, aby wydobyć z naszych kadrów magię oczekiwania. Drugim etapem jest odpowiedni makijaż, który przyszłym mamom zawsze polecam wykonać przez profesjonalistów. Jeżeli masz swojego zaufanego makijażystę to pozwól aby subtelnym make-upem podkreślił twoje piękno. Możesz skorzystać też z osób z którymi współpracuję i oddać się przed sesją w ich ręce. Makijaż wykonany w studio pozwoli ujednolicić koloryt skóry i podkreślić w naturalny sposób twoje rysy, tak, abyś czuła się w tym dniu wyjątkowo pięknie. Potem już tylko stylizacja do sesji, którą wybieram osobiście, w taki sposób, aby podkreślić linie zmieniającego się w okresie ciąży ciała. Według mnie kształty ciążowe są tak wyjątkowo piękne, że na zdjęciach warto je podkreślić i wyeksponować, a nie starać się je zakryć. Opowiedz mi wcześniej o swoich preferencjach kolorystycznych odnośnie stylizacji. Daj mi znać co lubisz, a czego nie. Prześlij swoje inspiracje z mojego portfolio w których odnajdujesz część siebie – na pewno pomoże mi to przygotować dedykowany do twojej sesji ciążowej scenariusz.

Czasami zdarza się, że macie jakieś swoje ulubione kreacje ciążowe, ulubione jeansy czy koszulę męża, którą chciałybyście wykorzystać do sesji. Zabierzcie je na sesję! Wspólnie wybierzemy coś co będzie pasowało do całości stylizacji.

Jeżeli w sesji bierze udział partner lub inni członkowie rodziny to zadbajcie o to aby stylizacja była w miarę możliwości spójna kolorystycznie. Panowie wybierzcie jeansy lub jakieś casualowe ciemne spodnie i t-shirt lub sweter w jednolitym kolorze!